Drzwi i zabudowy

Szklane drzwi na wymiar

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów użytkowych wyposażenia mieszkania. Pozwalają uzyskać efekt otwartych przestrzeni wypełnionych naturalnym światłem. Stanowią one także istotny element jego dekoracji. Drzwi szklane zyskują coraz liczniejsze grono zwolenników. Łączą funkcjonalność z atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem.
Projektanci doceniają je za możliwość dowolnej aranżacji dzięki licznym rodzajom zdobień, takich jak piaskowanie czy grawerowanie.

Szklane drzwi wykonane na wymiar

DRZWI PRZESUWNE

Drzwi takiego typu pomagają zyskać dodatkową przestrzeń, dlatego świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie otwarte drzwi ograniczałyby funkcjonalność przestrzeni. Nie tylko oszczędzają przestrzeń, ale pozwalają w dyskretny sposób oddzielić garderobę od sypialni lub sypialnię od salonu. Pozwalają również podzielić salon od jadalni lub pokoje dzieci, które w razie potrzeby można złączyć w jedną przestronną przestrzeń lub zamienić w dwie przestrzenie do nauki w ciszy i koncentracji.

Szklane drzwi przesuwne jako zabudowa klatki schodowej

Tak jak na przedstawionym zdjęciu pozwalają w sposób niezaburzający linii przejścia przez wiatrołap oddzielić klatkę schodową, co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz wyrównać temperatury panujące w domu.

Drzwi z białego szkła

DRZWI SZKLANE Z OŚCIEŻNICĄ

Drzwi szklane w futrynie należą do kategorii drzwi przymykowych. Są montowane w aluminiowej lub drewnianej ościeżnicy. Wykorzystanie aluminiowej futryny nadaje im nowoczesny, zdecydowany charakter. Dzięki temu są chętnie stosowane jako element aranżacji w biurach i mieszkaniach o nowoczesnym stylu i charakterze. Dzięki swojej konstrukcji doskonale wygłuszają pomieszczenie.

Rodzaje ościeżnicy

Drzwi wewnętrzne szklane są montowane w futrynie drewnianej lub aluminiowej. Niezależnie od wersji skrzydło mocowane jest na dwóch lub trzech zawiasach. Do otwierania służy klamka, która może być wyposażona w zamek. Ościeżnica posiada dookoła uszczelkę.

Artystyczne, przeszklone drzwi
Drzwi bez ościeżnicy

DRZWI BEZ OŚCIEŻNICY

Szklane drzwi bez futryny mogą występować zarówno w formie drzwi przymykowych, jak i wahadłowych. W obu przypadkach prezentują się niezwykle efektownie. Brak zdecydowanej ramy, która ograniczałaby szklane skrzydło, sprawia, że całość wygląda bardzo subtelnie i nienachalnie, dzięki czemu będzie pasować do niemal każdej aranżacji.
Zazwyczaj są drzwiami wahadłowymi bez klamki i zamka, a do otwierania służy pochwyt, który dzięki swojemu rozmiarowi nadaje drzwiom bogatego wyglądu.
Drzwi mają wbudowane zachowanie pozycji zamkniętej oraz otwartej w obie strony. Dodatkowo posiadają funkcje domykania od kąta 25º i pozycjonowania automatycznie pod kątem 90º. Wystarczy lekko je pchnąć w celu zamknięcia, a same ustawią się w odpowiedniej pozycji.

DRZWI DWUSKRZYDŁOWE I KILKUELEMENTOWE ZABUDOWY SZKLANE

Drzwi dwuskrzydłowe wymagają odpowiedniej przestrzeni, przez co wykorzystane są raczej w większych pomieszczeniach. Bardzo popularne jest ich zastosowanie we wnętrzach o charakterze publicznym, np. w salach konferencyjnych, biurach, czy gabinetach. Warto jednak zauważyć, że mogą też bardzo efektownie wyglądać w aranżacjach domowych, np. jako drzwi do salonu.

Zabudowy szklane są częstym elementem aranżacji biurowych oraz galerii handlowych. Takie rozwiązanie łączy w sobie aspekty praktyczne oraz estetyczny, nowoczesny wygląd. W zależności od potrzeb i projektu można zastosować różne typy drzwi szklanych – wahadłowe, dwuskrzydłowe, przymykowe lub przesuwne.

Dwuskrzydłowe drzwi ze szkła
Szklane drzwi biurowca

DRZWI W CZARNYM WYKOŃCZENIU

Najnowsze trendy coraz częściej wykorzystują czarny kolor do budowania nowoczesnych, niebanalnych aranżacji. Dostosowując się do tych trendów, wprowadziliśmy do naszej oferty szeroką gamę okuć w czarnym wykończeniu, co pozwala nam wykonać każde zlecenie w nowoczesnym czarnym wykończeniu.

Wykonujemy drzwi w czarnym wykończeniu do domów, mieszkań, biur oraz wszelkiego rodzaju instytucji użytku publicznego. 

Drzwi oraz przeszklenia z czarnymi okuciami stają się coraz chętniej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz mieszkalnych, oraz użytkowych. Sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru, a także stanowią mocny kontrast dla jasnych kolorów.

Wyślij do nas wiadomość – odpowiemy najszybciej jak to możliwe

Zapoznaj się z polityką prywatności