Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie łazienki czy przedpokoju bez lustra, jak wiadomo jest to obowiązkowy element tych pomieszczeń. Samo jego zamontowanie nie powinno stanowić większego problemu. Aktualnie na rynku istnieje wiele różnych sposobów na powieszenie lustra. Więc jak je zamontować? Czy da się to zrobić bez wiercenia?

Metoda nr 1 – Lustro na silikonie

Jest to zdecydowanie najprostszy oraz najpopularniejszy sposób montowania lustra na ścianie. Przy wyborze kleju wybierajmy ten bezbarwny, ponieważ unikniemy przy nim przebarwień. Polecamy w tym wypadku klej LAKMA, który jest dostępny w naszym sklepie internetowym.
Dostępna jest również wersja kleju dla luster ekologicznych, który jest, równie dobrze trwały.
Przy zastosowaniu tej metody, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu ściany, najważniejsze żeby powierzchnia była wolna od kurzu oraz wszelkiego rodzaju brudu oraz żeby było odpowiednio odtłuszczona alkoholem.
Po zaaplikowaniu silikonu na lustro i przyklejeniu go do ściany warto jest zabezpieczyć szkło maksymalnie do 72h, do całkowitego wyschnięcia kleju.

Metoda nr 2 – Taśma dwustronna

Taśma piankowa dwustronna jest szeroko dostępna w sklepach budowlanych. Za jej pomocą jesteśmy w stanie łatwo zamontować lustro na płytkach oraz na ścianie pokrytej np. farbą.
Zawsze przed powieszeniem pamiętajmy o dokładnym określeniu miejsca, na którym będzie wisiało lustro, aby uniknąć jego krzywego zamontowania, samo skorygowanie tego błędu nie należy do najprostszych zadań.

Metoda nr 3 – Lustro na uchywtach

Oczywiście nie można zapomnieć o „tradycyjnym”, a jakże skutecznym sposobie montażu lustra, czyli powieszeniu go na uchwytach. W tym przypadku najlepiej, żeby powierzchnia, na której będzie montowane lustro była płaska.
Dodatkową zaletą, która przemawia za tą metodą to, że lustro na haczykach można łatwo powiesić w innym miejscu.
Na takich uchwytach można w bardzo prosty sposób powiesić lustro o lekkich i cięższych gabarytach.

Lustro na uchwytach

Gdzie kupić wysokiej jakości lustro?

Na stronie internetowej naszego sklepu irwar.pl/sklep znajdziesz nie tylko lustra, ale również akcesoria do nich.
W naszej gamie produktów mamy do wyboru gotowe lustra oraz lustra wykonywane na wymiar.
W przypadku jakichkolwiek niepewności związanych z lustrami lub ich montażem, zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

Podobne wpisy