Panele szklane są coraz popularniejszym rozwiązaniem w naszych czterech kątach. Wykorzystujemy je głównie w łazienkach i kuchniach, ale również pełnią one funkcję dekoracyjną. Szklane panele wykonujemy ze szkła hartowanego. Nie musimy się obawiać o ostre części w przypadku stłuczenia, ponieważ utrzymują swoją formę.
Szkło hartowane jest niezwykle wytrzymałe na wysokie temperatury oraz jest bardzo łatwe w wyczyszczeniu. Za ich wyborem przemawia również to, że można je dopasować do naszego pomieszczenia pod względem stylu, kolorystyki i wykończenia.

Czym czyścić szklane panele?

Na szkle, tak jak na innych materiałach, z czasem zbiera się brud i kurz, który sprawia, że nasze panele mogą stać się mniej estetyczne. Więc czym wyczyścić szkło, żeby go przez przypadek nie uszkodzić?

  • Osad z mydła — W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest systematyczne oczyszczanie paneli po kąpieli czy prysznicu za pomocą ściereczki z mikrofibry lub specjalnej myjki. Dzięki temu warstwa z mydła nie osadzi się na szkle.
  • Tłuszcz — Plamy z uporczywego tłuszczu, który pojawia się podczas gotowania, należy wyczyścić płynem do mycia szyb. Plamy bez problemu znikną!
  • Kurz — Gromadzący się wszędzie kurz najłatwiej jest usunąć miękką ściereczką, bądź papierem kuchennym. Oczywiście trzeba to wykonywać regularnie!
Czyszczenie paneli szklanych
Czyszczenie paneli szklanych

Czym absolutnie NIE czyścić szkła?

Niezaprzeczalnie zakazane jest stosowanie środków żrących, zawierających aceton czy kwasów mocno zasadowych! Aceton, w szczególności na panelach lakierowanych, może uszkodzić on wierzchnią warstwę panelu.
Dodatkowo stosowanie nieodpowiednich narzędzi do czyszczenia szkła może spowodować jego zmatowienie i porysowanie.
Pamiętaj o systematyczności! Zaniedbane panele szklane jest znacznie trudniej przywrócić do oryginalnego stanu.

Płyny do mycia szyb i nie tylko!

Jeżeli szukasz wysokiej jakości środków do czyszczenia szkła, w atrakcyjnej cenie, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów znajdującej się na naszej stronie internetowej irwar.pl/sklep
W naszym asortymencie oferujemy gotowe panele szklane oraz na wymiar.
W przypadku jakichkolwiek niepewności związanych z panelami lub ich montażem zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

Podobne wpisy