Drzwi to jeden z najważniejszych elementów użytkowych wyposażenia mieszkania. Pozwalają uzyskać efekt otwartych przestrzeni wypełnionych naturalnym światłem. Stanowią one także istotny element jego dekoracji. Szklane drzwi zyskują coraz liczniejsze grono zwolenników. Łączą funkcjonalność z atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo szkło jest docenianie przez projektantów, dzięki dowolności, czyli zdobieniu, piaskowaniu czy grawerowaniu.

Rodzaje drzwi szklanych

 • Drzwi przesuwne — Ten typ drzwi idealnie sprawdzi się do mieszkań o małych metrażach. D
  Przesuwne drzwi pozwalają nam za zyskanie dodatkowej przestrzeni wszędzie tam, gdzie tradycyjne otwierane drzwi ograniczałyby funkcjonalność. Dodatkowym atutem jest to, że w razie potrzeby możemy w łatwy sposób oddzielić pomieszczenia.
 • Drzwi z ościeżnicą — Drzwi szklane w futrynie należą do kategorii drzwi przymykowych. Są montowane w aluminiowej lub drewnianej ościeżnicy. Wykorzystanie aluminiowej futryny nadaje im nowoczesny, zdecydowany charakter. Dzięki temu chętniej stosujemy je jako element aranżacji w biurach i mieszkaniach o nowoczesnym stylu i charakterze. Dzięki swojej konstrukcji doskonale również wygłuszają pomieszczenie.
 • Drzwi szklane bez ościeżnicy — Ten rodzaj drzwi możemy zastosować zarówno w formie przymykowej jak i wahadłowej. Brak futryny sprawia, że całość prezentuje się subtelniej, więc dzięki temu będą one pasować do niemalże każdej aranżacji.
 • Drzwi dwuskrzydłowe — Drzwi dwuskrzydłowe wymagają odpowiedniej przestrzeni, przez co wykorzystane są raczej w większych pomieszczeniach. Bardzo popularne jest ich zastosowanie we wnętrzach o charakterze publicznym, np. w salach konferencyjnych, biurach, czy gabinetach. Warto jednak zauważyć, że mogą też bardzo efektownie wyglądać w aranżacjach domowych, np. jako drzwi do salonu.
Drzwi szklane dwuskrzydłowe
Drzwi szklane dwuskrzydłowe

Zalety drzwi szklanych

 • Oszczędność miejsca
 • Doskonałe wygłuszenie pomieszczeń
 • Efektowny wygląd — Bogate wykończenie
 • Ogromna ilość aranżacji — Indywidualizm
 • Łatwe utrzymanie w czystości
 • Optyczne powiększenie pomieszczenia
Szklane drzwi przesuwne
Szklane drzwi przesuwne

Szklane drzwi na wymiar!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, jeżeli jesteście zainteresowani wykonaniem takich drzwi w swoich czterech kątach. Pomożemy wam w każdym aspekcie, od wyboru po montaż.
Zachęcamy również do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie różnego rodzaju produkty wykonane ze szkła hartowanego!


Podobne wpisy