Balkon francuski od wewnątrz
Balkon francuski od wewnątrz

Balkon, lub balustrada, francuska podobnie jak standardowy balkon spełnia funkcję doświetlenia pomieszczenia, lecz niestety jest on ograniczony do okna połączonego z ozdobną balustradą.
Oczywiście nie powstrzymuje nas to do tego, żeby pięknie je przyozdobić i stworzyć z nich unikalną ozdobę, którą będą mogli podziwiać osoby na zewnątrz.

Kilka słów o samej konstrukcji

Profesjonalnym określeniem na budowę balkonu francuskiego jest portfenetr (fr. porte-fenêtre), które oznacza zabezpieczone od zewnątrz balustradą okno, które przybiera formę długiego prostokąta. Możemy się również spotkać z wersją z niewielkim parapetem.

Samo okno możemy wybrać według naszych preferencji. Może być to okno w formie rozwiernej, rozwierno-uchylnej, dodatkowo w niektórych przypadkach zdarzają się okna typu fix.

Od kamienia po metal — balustrady są wykonywane z różnego rodzaju materiału oraz w różnych stylach. Dzięki tak rozmaitym wyborom ich budowa idealnie sprawdzi się w wielu stylach budowlanych. Obecnie panującym trendem wśród balustrad jest aluminium w różnorodnej kolorystyce.

Balkon francuski — główne zalety

  • Cena — z racji tego, iż tego typu balkony nie posiadają podestu, to są one bardziej zachęcające w kontekście ekonomicznym.
  • Prosta budowa — ze względu na swoją nieskomplikowaną budowę, są coraz częściej spotykane w domach wielorodzinnych lub apartamentowcach.
  • Doświetlenie — konstrukcja balkonów francuskich sprawia, że światło dostaje się w większej ilości do pomieszczeń
  • Energetyczny zysk — tutaj ponownie odnosimy się do samej budowy balkonów francuskich

Szkło i nie tylko!

Na stronie internetowej naszego sklepu irwar.pl/sklep znajdziesz nie tylko panele, ale również akcesoria do nich.
Jeżeli są państwo zainteresowani wykonaniem takiego balkonu, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

Podobne wpisy