Wymiana uszczelki czy sznura na własną rękę nie musi być ciężkie! I tutaj to udowodnimy.
Prosimy pamiętać o tym, że proces wymiany sznura powinien odbywać się na zimnym kominku!

Instrukcja wymiany

1. Sznur zazwyczaj mocujemy w specjalnych rowkach po wewnętrznej stronie drzwiczek. Nałóż rękawice ochronne, weź śrubokręt lub podobne narzędzie, aby podważyć dotychczasowy sznur. Uważaj, ponieważ może być on kruchy i się sypać. Następnie użyj szczotki (najlepiej drucianej), aby usunąć pozostałości sznura i starego kleju, na koniec odtłuść ściereczką zwilżoną denaturatem (lub innym środkiem do odłuszczania)

2. Rozprowadź cienką warstwą klej na dnie rowka (tubę należy otworzyć, odkręcając nakrętkę i przebijając błonę tubki odwrotną stroną nakrętki); dolną część nakrętki (dozownik) można skracać według potrzeb.

3. Rozprowadź klej na długości rowka. Wklejanie nowego sznura zacznij od środka dolnej części drzwiczek i rozprowadź go po całej długości drzwiczek, mocno go dociskając. Jeżeli będziesz musiał przyciąć koniec sznura – zrób to zgrabnym, „czystym” cięciem tak, aby równo przylegał do drugiego końca sznura. Nie możesz pozostawić szczeliny między jednym a drugim końcem.

4. Wciskaj klej w uszczelkę nie rozciągaj jej w trakcie wklejania; ewentualny nadmiar kleju usuń wilgotną ściereczką. Strona uszczelniająca sznura nie powinna być zabrudzona klejem.

5. Zamknij drzwiczki a następnie otwórz i sprawdź czy uszczelka została dobrze dopasowana. Zostaw do wyschnięcia na co najmniej 4-5h nie domykając drzwiczek

6. Najlepiej jest rozpalić w kominku małym płomień, aby klej dodatkowo się utwardził. Dla pewności możesz ponownie wykonać test szczelności drzwiczek za pomocą kawałka papieru.

Taśmy uszczelniające do kominka
Taśmy uszczelniające do kominka

Sznury i uszczelki w zasięgu ręki!

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór, jeżeli chodzi o sznury i taśmy uszczelniające do kominka!
Zachęcamy również, do zapoznania się z resztą oferty w sklepie internetowym.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z wyborem sznura lub jego montażem zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

Podobne wpisy