Szklane panele w kuchni

Panele szklane, w przeciwieństwie do płytek ceramicznych, stają się coraz bardziej popularnym elementem wykończeniowym w kuchni lub łazience.

Szklane panele są wykonane ze szkła hartowanego. One w wypadku stłuczenia znane są z utrzymania swojej formy, czyli braku ostrych części.
Szkło kuchenne jest niezwykle wytrzymałe na wysokie temperatury oraz jest bardzo łatwe w wyczyszczeniu. Za ich wyborem przemawia również to, że można je dopasować do naszego pomieszczenia pod względem stylu, kolorystyki i wykończenia.

Sposoby na montaż panelu szklanego

Silikon – Jest to zdecydowanie jedna z tańszych i najprostszych metod zamontowania na ścianie. Tym bardziej jest to idealny sposób dla osób, które chcą zamontować panel samodzielnie. W tym przypadku jest potrzebny bezbarwny klej oraz odrobina wprawy.
Warto pamiętać o zachowaniu odstępu od górnych szafek od panelu, który zapobiegnie pękaniu szkła. W szczelinie pomiędzy silikonem a ścianą może się też gromadzić kurz oraz wilgoć.

Panel szklany w kuchni na silikon
Szklany panel montowany na dystansach

Dystanse / Komplet mocowań bezpośrednio do ściany – Oczywiste jest to, że w tym wypadku będą wymagane otwory w szkle (6mm lub 12mm).
Zaletą tego sposobu jest to, że za panelem, w szczególności z nadrukiem UV, można zakryć rury, lub instalacje oświetlenia.
Wykonanie ich zmniejsza wytrzymałość panelu na uszkodzenia mechaniczne.
Również wadą tego rozwiązania jest problem z montowaniem m.in. gniazdek elektrycznych.

Przygotowanie ściany do montażu

Niezależnie od metody mocowania panelu, najważniejszym jego etapem jest odpowiednie przygotowanie ściany.
W nowo zrobionym mieszkaniu nie ma potrzeby zamartwiania się o suchość i czystość ściany. Problem pojawia się podczas odnowy pomieszczenia, gdzie nie mamy pewności jak mocna była poprzednia glazura.
W praktyce, najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie starego kleju oraz płytek, odtłuszczenia i zaczekanie do pełnego wyschnięcia powierzchni, żeby pod panelem nie pojawiła się wilgoć oraz grzyb.

Gdzie kupić panele szklane?

Jeżeli szukasz wysokiej jakości paneli szklanych, w dodatkowo atrakcyjnej cenie, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów znajdującej się na naszej stronie internetowej irwar.pl/sklep
W naszym asortymencie oferujemy gotowe panele szklane oraz na wymiar.
W przypadku jakichkolwiek niepewności związanych z panelami lub ich montażem zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego.

Podobne wpisy