Marzysz o szkle bądź lustrze o eleganckim i szykownym wykończeniu? A może potrzebujesz szkła pozbawionego ostro ściętych krawędzi? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to zapoznaj się z procesem fazowania, który spełni twoje oczekiwania!

Fazowanie szkła
Fazowanie szkła

Fazowanie — na czym polega?

Proces fazowania szkła polega na wykonaniu na krawędzi szkła szerokiej ozdobnej fazy, czyli inaczej mówiąc, następuje załamanie szklanej powierzchni. Dodatkowo jej wykonanie w żadnym wypadku nie osłabia materiału, więc nie musimy się martwić o rozbicie lub zbicie się szkła. Fazowanie wykonujemy wyłącznie ze względu na design produktu.
Dzięki temu procesowi uzyskujemy ciekawy i przyciągający uwagę efekt, który sprawia, że fazowanie znajduje różnorodne zastosowanie, przede wszystkim w specjalizacji wystroju wnętrz.

Fazowane krawędzie a szlifowane — różnice

Musimy się przyjrzeć istotnym różnicom pomiędzy szlifowanymi a fazowanymi krawędziami.
W przypadku szlifowanych krawędzi mówimy o ściankach szkła, które ścięte są pod kątem prostym. To wykończenie, w przypadku szkła o większych grubościach, stosuje się w pomieszczeniach, w którym dominuje styl minimalistyczny.
Szkło z fazowanymi krawędziami, jak już wcześniej wspominaliśmy, znajduje wszechstronne zastosowanie, głównie dekoracyjne. W przeciwieństwie do standardowego szlifu fazowany materiał nie posiada mocnych i topornych brzegów, dlatego są głównie wieszane bezpośrednio na ścianie.

Fazowane lustra jako dekoracja
Fazowane lustra jako dekoracja

Fazowanie — właściwości i zastosowanie

  • Jest to zabieg, który wykonujemy głównie w celach estetycznych i dekoracyjnych.
  • Brzegi szkła są całkowicie gładkie oraz pozbawione ostrych krawędzi.
  • Sam proces nie osłabia materiału.
  • Główne fazowanie wykonujemy na lustrach, blatach, ściankach działowych oraz półkach szklanych.

Fazowanie i inne modyfikacje!

Istnieje jeszcze wiele innych modyfikacji, które możemy wykonać na szkle. Jeżeli wzbudziło to twoje zainteresowanie, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.
Stwórz swoje wymarzone szkło lub lustro, a w razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu, a chętnie Ci pomożemy!

Podobne wpisy